Міста та області на Карті України


В Україні станом на 1 січня 2014 року налічувалося 460 міст, 885 селищ міського типу та 28 397 сел. Столиця і найбільше за населенням місто України - Київ, одне з найдавніших міст України.
В 2012 році кількість міст-мільйоників становила 3 міста - це Київ, Харків та Одеса. Найбільше міст налічується в Донецькій (52), Львівській (44) і Луганській (37) областях.
Близько 70 % населення проживає у містах . У 16 найбільших міських агломераціях України проживає близько 17 млн чол.

Найбагатші міста України це мільйонникі - Одеса, Київ і Харків. Такі результати представила дослідницька компанія GfK Ukraine. "Трійка лідерів залишилася незмінною, проте в Одесі швидше, ніж у Києві, зростають доходи", - йдеться в результатах дослідження.
Середній дохід на душу населення в Одесі склав 1914 грн в місяць , в Києві - 1868 грн , у Харкові - 1796 грн в місяць . В цілому, за результатами дослідження, доходи українців ростуть в окремих містах Південної і Західної України: Миколаєві, Євпаторії, Луцьку, Чернівцях, Івано-Франківську (там активно розвивається сфера послуг і малий бізнес). Також Швидко зростають доходи, і в індустріальних містах Донбасу: Алчевську, Краматорську та Нікополі.